HOORN - In het kader van de herdenking van oorlog en vrede (80 jaar na de bevrijding van de Duitse bezetting) voert Bach Ensemble Amsterdam o.l.v. dirigent Paulien Kostense een herdenkingsconcert uit dat met de huidige geopolitieke ontwikkelingen voelt als een mooi moment daarvoor.

Het ensemble heeft twee bijzondere werken uit het oeuvre van Bach gekozen die aansluiten bij de thema’s verlies en rouw. Eerst wordt de vroege cantate BWV 12 Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen uitgevoerd. Daarna Cantate 198 ‘Trauerode’; ‘Lass Fürstin, las noch einen Strahl’.

Het concert vindt plaats op 10 mei 2025 in de Oosterkerk te Hoorn. Aanvang 19.30 uur, kassa open 18.45 uur; er is geen pauze; einde concert ca. 20.45 uur. Toegang 22,50. Kaarten zijn verkrijgbaar via podiumplein.nl en aan de kassa (betalen met pin). Dit concert wordt mogelijk gemaakt door oudemuzieknu.nl